Liturgický kalendár

Archív článkov

230. výročie vzniku farnosti a farský deň

V nedeľu 13. augusta 2017 sme si pripomenuli 230 rokov od založenia našej farnosti.

Hlavným celebrantom na ďakovnej svätej omši bol náš diecézny otec biskup Mons. Štefan Sečka, ktorý okrem iného v homílii porovnal oslavy 200. výročia vzniku farnosti v Revúcach, keď bol miestnym správcom farnosti, so súčasným jubileom a životom vo farnosti.

Slávnosti sa zúčastnili aj Milosrdné sestry Svätého kríža z Trnavy, ktoré priniesli pre našu farnosť vzácny dar relikvie bl. Zdenky. Popoludní v rámci farského dňa sme mali možnosť pozrieť si prezentáciu o živote blahoslavenej Zdenky s jej duchovným odkazom.

Program ďalej pokračoval na farskom dvora a záhrade, kde sa dalo posedieť a porozprávať pri gulášiku, langošoch či koláčikoch a kto bol smädný si mohol zahasiť smäd pivkom či kofolkou. Pre deti boli pripravené súťaže a pekné ceny. Pre každého zas tričko s logom farnosti. Všetkým, ktorí prispeli k tomu, že sme mohli prežiť príjemný deň a poďakovať sa Pánu Bohu za dar farnosti – veľké Pán Boh zaplať.  Deo Gratias.

Farský letný tábor 2017

V dňoch 24. – 28. júla 2017 sa v priestoroch fary uskutočnil Farský tábor 2017, ktorého sa zúčastnilo 35 detí.

Deti si cez rôzne aktivity  pripomenuli 100. výročie Fatimských zjavení, Jubilejný rok sv. Martina, 230. výročie vzniku našej farnosti a život sv. pátra Pia, ktorý by mal byť patrónom pripravovaného stacionára v priestoroch fary.

Všetkým, ktorí pomáhali pri realizácii tohtoročného tábora veľké Pán Boh zaplať.  DEO GRATIAS.

Fotky z letného tábora nájdete vo fotogalérii!

Svätá omša na Končitej

Už po tretí krát sme sa na sviatok sv. Cyrila a Metoda (5. júla 2017) zišli pod krížom na Končitej, aby sme si sv. omšou uctili našich slovanských vierozvestov.

Fotky nájdete vo fotogalérii!

Súťaž o sv. Martinovi a Fatime

V nedeľu, 18. júna 2017, sa na fare uskutočnila súťaž o sv. Martinovi, patrónovi našej diecézy a o zjavení Panny Márie vo Fatime. O obidvoch jubileách sme hovorili s deťmi na sv. omšiach i v škole na hodinách náboženstva. Tento krát deti nemuseli súťažiť sami, mohol sa k nim pridať jeden z rodičov.

Prihlásilo sa osem detí aj z rodičmi. Bol to úžasný pohľad ako dokázali deti sa staršími „kolegami“ spolupracovať. Všetci preukázali super vedomosti, o čom svedčili i minimálne rozdiely medzi jednotlivými súťažnými pármi. Nakoniec po urputnom boji vyhrali Mastišovci pred Kurpašovcami a Sanigovcami.

Všetkým však patrí veľké poďakovanie za prijaté pozvanie a gratulácia za výborné výkony. Dúfam, že sa na nejakom podobnom podujatí opäť stretneme. Deo Gratias.

Fotky nájdete vo fotogalérii!

Požehnanie kríža na Prašnickom sedle

V nedeľu, 4. júna 2017, sme požehnali nový kríž na Prašnickom sedle. Ďakujeme tým, ktorí sa podujali kríž obnoviť i tým, čo sa zúčastnili obradu požehnania.

Všetkým Pán Boh zaplať.  Deo Gratias.

Fotky nájdete vo fotogalérii.