Liturgický kalendár

Archív článkov

Pôstna krabička pre Afriku 2017

Drahí veriaci,

Slovenská katolícka charita (SKCH) pripravila na aktuálne pôstne obdobie už šiesty ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku. Už malým príspevkom do papierovej pôstnej krabičky tak môžete veľmi pomôcť deťom a rodinám v krajinách subsaharskej Afriky. V minulom roku sme spoločne vyzbierali sumu viac ako 190 tisíc Eur, vďaka ktorým sme v Centre Nepoškvrneného srdca Panny Márie v Ugande vybudovali novú budovu škôlky a nové odborné učebne. V susednej Rwande sme v spolupráci s rehoľou pallotínov otvorili Centrum sv. Vincenta Pallotti pre deti. Pre vás, ktorí sa do kampane aktívne zapojíte, je pripravený aj špeciálny darček v podobe DVD – Pod krídlami, ktoré je súčasťou každej obálky s pôstnou krabičkou. Pôstne krabičky sú k dispozícii v predsieni kostola. Viac informácií nájdete na plagáte a www.postnakrabicka.sk.

3D kríž – pôstna aktivita pre deti

Ako si poskladať 3D kríž, ktorý je Pôstnou aktivitou na rok 2017?

Návod (pre spustenie klikni na obrazok):

Misijný karneval 2017

Národný týždeň manželstva

V rámci Národného týždňa manželstva navštívili našu farnosť manželia Slávka a Roman Marhoferovci, ktorí sa venujú pastorácii rodín v našej diecéze. Tentoraz si pre našich manželov pripravili katechézu o vzťahoch medzi rodičmi a deťmi.

Taktiež nás oboznámili o hnutiach „Modlitby matiek“„Modlitby otcov“, do ktorých sú zapojení.

Po dvojhodinovej prednáške prepletenej diskusiou sme sa rozlúčili v nádeji, že sa opäť stretneme na ďalšej katechéze o manželskom živote.    Prednášajúcim i všetkým prítomným Pán Boh zaplať.

Fotky nájdete vo fotogalérii!

Pomazanie chorých

Dňa 14.2. 2017, sme slávili sv. omšu obetovanú za našich chorých a starších členov farnosti, pri ktorej prijali sviatosť pomazania chorých (cca 100).

Po sv. omši mal na fare pre našich starkých prednášku o vzťahu ku prírode p. Miroslav Saniga a nakoniec bolo malé občerstvenie.

Ďakujeme, p. Sanigov i  ženičkám, čo nám doniesli koláčiky a pomohli v kuchyni, za pomoc pri organizovaní tohto pekného popoludnie pre našich chorých a starých farníkov.                                                            Deo Gratias.

Fotky nájdete vo fotogalérii.