Liturgický kalendár

Archív článkov

Duchovná obnova dievčat

V dňoch 22.-24.9. 2017 sa uskutočnila na fare Duchovná obnova dievčat (15) pod vedením sr. Božského Vykupiteľa – sr. Filotei, sr. Chantal a sr. Tarzícii.

Duchovná obnova s názvom Prekročiť (svoje) hranice s Titusom Zemanom, bola výzvou prekonať seba samého. V sprievode Božieho služobníka Titusa Zemana dievčatá objavovali udalosti z jeho života a jeho odkazy pre ich vlastný  život, tak ako to napísalo jedno z dievčat: „Budem si pamätať, že Titus hoci bol mučený, nikdy neprestal veriť v Boha“.

Veľká vďaka sestričkám za program a sprevádzanie našich dievčat, za „neviditeľnú podporu“ Ali a našich kucháročkam za fajné jedno.

Blahoslavený don Titus, oroduj za nás! Deo Gratias!

Fotky nájdete vo fotogalérii!

Poďakovanie za úrodu 2017

V nedeľu, 24. septembra 2017,  sme sa poďakovali Pánu Bohu za to, čo nám požehnal tento rok v našich záhradkách a poliach.

Deo Gratias.

Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii farskej stránky.

230. výročie vzniku farnosti a farský deň

V nedeľu 13. augusta 2017 sme si pripomenuli 230 rokov od založenia našej farnosti.

Hlavným celebrantom na ďakovnej svätej omši bol náš diecézny otec biskup Mons. Štefan Sečka, ktorý okrem iného v homílii porovnal oslavy 200. výročia vzniku farnosti v Revúcach, keď bol miestnym správcom farnosti, so súčasným jubileom a životom vo farnosti.

Slávnosti sa zúčastnili aj Milosrdné sestry Svätého kríža z Trnavy, ktoré priniesli pre našu farnosť vzácny dar relikvie bl. Zdenky. Popoludní v rámci farského dňa sme mali možnosť pozrieť si prezentáciu o živote blahoslavenej Zdenky s jej duchovným odkazom.

Program ďalej pokračoval na farskom dvora a záhrade, kde sa dalo posedieť a porozprávať pri gulášiku, langošoch či koláčikoch a kto bol smädný si mohol zahasiť smäd pivkom či kofolkou. Pre deti boli pripravené súťaže a pekné ceny. Pre každého zas tričko s logom farnosti. Všetkým, ktorí prispeli k tomu, že sme mohli prežiť príjemný deň a poďakovať sa Pánu Bohu za dar farnosti – veľké Pán Boh zaplať.  Deo Gratias.

Farský letný tábor 2017

V dňoch 24. – 28. júla 2017 sa v priestoroch fary uskutočnil Farský tábor 2017, ktorého sa zúčastnilo 35 detí.

Deti si cez rôzne aktivity  pripomenuli 100. výročie Fatimských zjavení, Jubilejný rok sv. Martina, 230. výročie vzniku našej farnosti a život sv. pátra Pia, ktorý by mal byť patrónom pripravovaného stacionára v priestoroch fary.

Všetkým, ktorí pomáhali pri realizácii tohtoročného tábora veľké Pán Boh zaplať.  DEO GRATIAS.

Fotky z letného tábora nájdete vo fotogalérii!

Svätá omša na Končitej

Už po tretí krát sme sa na sviatok sv. Cyrila a Metoda (5. júla 2017) zišli pod krížom na Končitej, aby sme si sv. omšou uctili našich slovanských vierozvestov.

Fotky nájdete vo fotogalérii!